طرح نقره ای

طرح نقره ای

این طرح شامل سیستم های روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم کنترل TVو سیستم امنیتی می باشد. در این طرح امکان کنترل یک عدد کولر آبی و یا داکت اسپلیت برای کل فضا به همراه یک عدد کلید هوشمند ترموستاتیک دارای صفحه نمایشگر دیده شده است. لازم به ذکر است در صورت استفاده از کولر گازی و یا فن کویل در هر فضا هزینه نهایی طرح افزایش خواهد یافت.در این طرح از رله جهت خاموش و روشن نمودن خطوط استفاده می شود و توسط کلید های هوشمند و نیمه هوشمند فرامین صادر می شود. از طریق فرستنده امواج IR کاربر می تواند به راحتی کلیه قابلیت های تلویزون خود را توسط سیستم هوشمند کنترل نماید.

سیستم امنیتی با استفاده از سنسور های هوشمند پیاده سازی خواهد شد و پس از فعال شدن در صورت بروز رخدادی در سیستم آژیر به صدا در خواهد آمد. در راستای گسترش طرح می توان از کنترلر ارسال و دریافت SMS جهت اطلاع رسانی نیز استفاده نمود که در صورت احتیاج می تواند به طرح افزوده شود.

جهت بهبود و ارتقاء این طرح در حوزه روشنایی می تواند از خطوط دیمر در راستای کنترل شدت روشنایی و یا کلید های دارای صفحه نمایش دار استفاده نمود.امکان کنترل از طریق موبایل و تبلت دیگر امکانی است که می توان به این طرح افزود.

نمونه تجهیزات استفاده شده در ادامه نمایش داده شده است